Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Kamenice „A“ – Mnichovice „A“ 0:1 (0:0)
Branka hostí: Vyskočil
Sestava: Vinš – Hlaváč – Barták, Zámečník, Hašek – Řepa, Halgaš, Procházka, Rejka – Vyskočil, Hruška alias Guli
Střídání: 48´ Hruška – Pavlík

Zdali minulý týden byla sestava kombinovaná, tak nevím, jak nazvat tu, která zahájila utkání v Kamenici. Omluvenky J. Zídka nemoc, T. Simandl vazy v koleni, A. Kaiser rodinná oslava, D. Šimera brigáda, K. Andrle oslava, T. Pavlík střevní potíže. Nebýt Guliho, nastupovali bychom pouze v 10 ti lidech. Musím přiznat, že první a na počátku vlastně i poslední myšlenka byla, že s Vámi končím. Ve velmi utlumené náladě jsme vstupovali do prvního poločasu. Domácí nás od počátku přitlačili k pokutovému území a jejich totální ofenzivu jsme využívali k brejkovým výpadům, v kterých dominovali zejména Honza Vyskočil a Michal Rejka. Ve 20´ došlo k ostrému zákroku na gólmana hostí, kdy domácí útočník může děkovat sudímu, že viděl pouze žlutý kartonek. Bohužel „koňar“, který Zlato obdržel, ho omezoval ve zbytku utkání. Nejnebezpečnější akce domácích za první poločas skončila střelou do tyče. I my se prezentovali jednou velkou šancí, kdy po chybě domácích šel Marek Řepa sám na gólmana, bohužel v tváří tvář zaváhal, resp. vyprášil pouze rukavice domácího gólmana. Poločasový stav 0:0 byl dán tak trochu neplodným tlakem domácích a bojovností a agresivitou na naší straně. Z rozjímání v kabině, jak dlouho ještě dokážeme udržet bezbrankový stav, nás vyrušil příjezd T. Pavlíka, který počátkem druhého poločasu vystřídal Guliho, barva jeho obličeje totiž naznačovala kolaps organizmu. Vstup do druhého poločasu jsme zahájili vybojováním rohového kopu, nicméně poté domácí zahájili svou ofenzivní smršť. Za celé utkání zahrávali snad 20 rohů, nicméně když jejich střele nestála v cestě tyč (nastřelená i ve druhém poločase), tak byl na místě náš gólman. Některé zákroky lze zařadit do kategorie zázračných. Domácí si ze svého tlaku vytvořili i spoustu přímých kopů, nicméně žádá ze střel nenašla svůj cíl. V 70´ došlo k nejdůležitější akci zápasu, která rozhodla o výsledku. Po ose Rejka – Pavlík – Vyskočil se Honza dostal před gólmana domácích a chladnokrevně zakončil, vedeme 1:0 ! Trenér domácích své hráče uklidňoval, že je ještě dost času na otočení výsledku, my věděli své. Tenhle výsledek musíme udržet stůj co stůj. Obrovské nasazení, tvrdost (nikoliv zákeřnost) v osobních soubojích a hlavně bezchybnost D. Hlaváče na postu stopera nepouštěla soupeře do žádné 100% šance. Ba naopak v nadějné situaci se ještě jednou objevil Honza Vyskočil, kdy po kličce gólmanovi dával levou do odkryté brány, bohužel střela skončila v boční síti. I když pojišťovací gól nakonec nepřišel, vítězství jsme si vzít už nenechali. Výsledek pro domácí asi krutý, rozhodně nebyli horším týmem, možná byli i více fotbalovější, ale kde nám rozhodně nemohli konkurovat bylo mnichovické srdíčko. Je škoda, že jsme ho našli až v 8. kole, ale je velké štěstí, že jste zjistili, že ho máte a hlavně ho umíte najít a použít. Nerad někoho po utkání chválím, ale výkony Davida Hlaváče, Ondry Haška u kterého to bylo určitě zdaleka nejlepší utkání na podzim (doufejme pouze do příštího kola), Leoše Procházky jeho tři čapí kroky byly pro soupeře nepřekonatelný problém, což neumožňovalo soupeři přečíslení, Honzy Vyskočila, který má snad dvoje plíce, ale i obětavost Guliho, že jsme mohli jít do hry za plného počtu hráčů. Těžko opomenout výkon Honzy Vinše v bráně, přes Tomáše Bartáka a tak bychom mohli pokračovat a vyjmenovat všech 12 hráčů, kteří se o tento překvapivý výsledek postarali. Takže s Vámi pánové opět nekončím, předvedeným výkonem jste potvrdili, že ve Vás jenom přeci tluče mnichovické srdce a jste ochotni s ním jít na trh a to je dobře. Honza Vyskočil vyslyšel mé volání minulý týden a rozhodl zápas v Kamenici jediným gólem, tak pro domácí zápas se Slušticemi bych si přál zopakování bojovného výkonu s maximálním nasazením a zvýšenou produktivitou v zakončení a trochu vyšší účast hráčů.
Přijďte mi pánové zase v sobotu splnit mé přání.