Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Mnichovice „A“ - Mirošovice 3:1 (1:1)
Branky domácích: Vyskočil, Halgaš, Klusák
Sestava: Vinš – Hlaváč – Barták, Zámečník, Řepa – Čížek, Procházka, Halgaš, Rejka – Vyskočil, Kaiser
Střídání: 65´ Čížek – Klusák, 89´ Vyskočil - Miklánek

V sobotu nás na domácí půdě čekal ne zrovna příjemný soupeř, kterému jsme za podzimní utkání měli co vracet. Přijaté omluvenky nebyly zrovna příjemné, Karel Zelinka rodinné důvody, Ondra Hašek zranění a nejistota u Honzy Vyskočila. Soupeře jsme vystrašili hned ve 2´, kdy Michal Rejka správně zapresoval krajního obránce, který mu snad ze strachu přenechal balon, na velkém vápně si pohybem řekl o balon Aleš Kaiser, ale jeho slabá střela byla pro hostujícího gólmana malou domů. Postupem času se soupeř začal osmělovat a přebírat iniciativu zápasu. Ve 20´ zahrávali hosté roh, ale v našem vápně kraloval Luboš Zámečník a hlavou nebezpečnou situaci odvrátil. Z protiútoku Michal Rejka vysunul Honzu Vyskočila, který svou střelou orazítkoval pouze tyč. Dle pořekadla nedáš dostaneš, nás soupeř vyučil i z efektivity. Z poloviny hřiště rozehráváme TK a to tak šikovně, že dojde k přečíslení naší obrany a soupeř se ujímá vedení 1:0. Vstřelená branka dala najednou hostům křídla. Dva po sobě jdoucí rohy odvracíme s velkou námahou a šanci z 37´, kdy se dva útočníci hostí řítili na našeho osamoceného stopera, soupeř neproměnil pouze díky skvělému zákroku Davida Hlaváče. Jak blesk z čistého nebe přišla naše akce ve 39´. Po ose Tomáš Čížek – Aleš Kaiser a Honza Vyskočil jsme vyrovnali na 1:1. Vyrovnání nás probudilo. Najednou nám nebylo překážkou ne příliš kvalitně připravené hřiště a šance Tomáše Čížka z 41´, nebo M. Rejky ze 44´ volaly po gólu. Poslední slovo měl v prvním poločase ale soupeř. Dobře zahraný TK jsme odvrátili s velkým štěstím a hvizd rozhodčího byl vysvobozením. O přestávce bylo v kabině trochu horko, ale našemu výkonu to nakonec prospělo. Možná jsme byli duchem ještě v kabinách a bylo velkým štěstím, že hosté neměli seřízená mířidla, protože hlavička ze 46´ po TK hostí měla gólové parametry. To bylo ale na dlouhé minuty z jejich strany vše. V 52´ jen těsně minul branku hostí David Hlaváč z TK, následně využil chybné rozehrávky M. Rejka, ale brána je mu poslední dobou prostě moc malá na to, aby jí ohrozil. V 58´ po pěkné kombinaci zakončoval Martin Halgaš střelou do míst, kde stál gólman. O 4´později vysunul T. Čížek M. Rejku, ale gólman vyšel z tohoto duelu opět vítězně. Ještě v téže minutě promarnil svou šanci Honza Vyskočil, kdy po autovém vhazování zůstal v pokutovém území tak opuštěný, že se asi sám lekl. Čas ubíhal a nám se stále nedařilo otočit skóre na naši stranu. M. Rejka potvrzoval svou střeleckou aktivitu, ale když netrefíte bránu … Nakonec se štěstěna na nás usmála. V 71´ po autovém vhazování se dostal k míči v pokutovém území Leoš Procházka, vrátil míč na nabíhajícího Martina Halgaše a ten na dvakrát překonal gólmana hostí. Radost nám ale nemusela trvat dlouho, soupeř totiž za další 2 minuty orazítkoval krásnou střelou z 22m břevno. O další tlak se naštěstí připravil svou nedisciplinovaností, kdy v 77´ byl vyloučen hráč hostí. Přesilovku jsme hráli zodpovědně a vypracovali si i šance. V 85´ Aleš Kaiser z TK těsně minul bránu, o minutu později se dostal po rohovém kopu k hlavičce Erik Klusák, ale branku netrefil. O další minutu později pohrdl nabídkou Honza Vyskočil, kdy cca z 10m přestřelil, aby na konečných 3:1 upravil po vysunutí Martinem Halgašem Erik Klusák efektním lobem. Touha po vítězství a kolektivní výkon ve druhém poločase byly nakonec korunovány 3 body. Příští týden nás čeká nedělní dohrávka v Říčanech, kde se nám poslední dobou zrovna moc nedaří. Je nejvyšší čas to zlomit !!!