Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Říčany „B“ – Mnichovice „A“ 7:3 (1:2)
Branky hostí: Zelinka, Barták, Hlaváč (p.)
Sestava: Vinš – Hlaváč – Řepa, Zámečník, Zídka – Rejka, Barták, Halgaš, Zelinka – Vyskočil, Kaiser
Střídání: 65´ Vyskočil – Klusák, 75´ Řepa - Šimáček

S velkým napětím jsme cestovali do města Říčany. Obavy způsobovala pouze sestava domácích a množství hráčů z „áčka“ nasazených do utkání. Na naší straně omluvenka Ondry Haška, sval je prostě svinstvo a Tomáše Čížka, čímž na kraji zálohy musel alternovat Karel Zelinka. Vstup do utkání byl vcelku dramatický, po rozehrání míče ze středového kruhu projel útočník domácích holeň Martina Halgaše tak důkladně, že stopy po kolíkách tam vydrží několik týdnů a velké štěstí, že netrefil koleno, to by se Martin s jarní sezónou asi rozloučil. K mému překvapení byl tento zákrok oceněn pouze žlutou kartou. Již jsem začínal tušit. Významný věkový rozdíl mezi hráči domácích a hostí a zejména teplé počasí udávalo způsob a tempo hry. Od prvních minut jsme se dostávali pod tlak. První naše osmělení přišlo v 11´ kdy jsme si vypracovali rohový kop, ale zahráli jsme ho jako vždycky, na prvního soupeřova hráče. Ve 13´ přišlo to, co muselo přijít. Po pravé straně jsme nezachytili postup soupeře a přesný centr skončil přesným zakončením 1:0 pro domácí. Domácí větrali naší obranu po obou stranách. Časem přestal být tlak domácích takový a i my se dostávali ke hře dopředu. Hned první šanci jsme využili. Ve 28´ Aleš Kaiser z kroku vyzval Honzu Vyskočila k průniku a Honza místo kliček do tří hráčů vrátil balon na desítku, kde na něj již čekal Karel Zelinka a neomylně srovnal na 1:1. Soupeř omráčen touto studenou sprchou za 2´ fauloval před velkým vápnem a starý mazák Tomáš Barták nechal zaplachtit gólmana domácích, který se natahoval marně. Vedeme 1:2. Naše pětiminutovka byla zakončena volejem Aleše Kaisera po dlouhém autovém vhazování. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Touha udržet vedení co nejdéle vzala záhy za své. Hned ve 47´ Luboš Zámečník předvedl, jak se nemá bránit útočník v pokutovém území a rozhodčí jeho zákrok ocenil pokutovým kopem. Vyrovnáno 2:2. Stroj domácích nabíral obrátky. Šance střídala šanci a tak nepřekvapilo, že se soupeř ujal v 64´ vedení. Přes signalizaci pomezního rozhodčího, že se jedná o ofsajd, nechal hlavní arbitr hru pokračovat a Honza Vinš si nechal dát z koncové čáry „housle“ 3:2. Pak se začalo dít něco, co nemá s fotbalem moc společného. Fanoušek domácích začal napadat našeho pomezního a domácím pořadatelům dalo hodně práce tohoto rádoby fanouška vystrkat na tribunu. Nicméně slovní výpady mu vydržely až do konce utkání. Domácí toto extempore nabudilo. V 70´ zahrávaly domácí TK, první střelu zeď srazila, ale opakovačka prošla až do sítě 4:2. Naše koncepce a myšlenky na dobrý výsledek byly ty tam. V 73´ jsme dali volno na levé straně a soupeř toho náležitě využil 5:2. Za další tři minuty bylo úplně prázdno ve středu hřiště a tak nebyl problém vysunout útočníka a zatlouct další hřebík do mnichovické rakve 6:2. Naše návštěvy na polovině domácích za druhý poločas se dají spočítat na prstech jedné ruky a ani by nevadilo, kdyby to byla ruka truhláře. Jeden z našich mála výpadů skončil až v pokutovém území domácích a asi těžko pochopím jak je možné, že faulující hráč je metr v pokutovém území, faulovaný cca 3 metry a stejně je to trestný kop před velkým vápnem. Asi ty pravidla se upravují pro jednotlivé soutěže, nebo je jiný metr rozhodčích na domácí a na hosty ??? Nevím, i tak jsme z přímého kopu ohrozili branku soupeře. V 81´ jenom přeci k pokutovému kopu došlo a kupodivu byl odpískán proti domácím za hraní rukou v pokutovém území. David Hlaváč snížil na 6:3. Aby nám to nebylo líto stihl nám soupeř na cestu střihnout ještě jeden gól, čímž ukončil skóre utkání v poměru 7:3.
V první půli jsme z minima vytěžili maximum, v druhém poločase jsme na hřišti asi chyběli. Chyba nebyla v jednotlivcích, ale kolektivu, málokdo byl ochoten máknout za kolegu a tak se nelze divit, že dostaneme lekci od soupeře, který může použít hráče z 1. B třídy. Musíme věřit, že stejně spravedlivě budou stavět hráče i proti našim soupeřům o čelo tabulky.