Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Sobota 5.11.2011

Mnichovice „A“ - Březí 0:0 (0:0)
Sestava: Vinš – Hlaváč – Barták, Zámečník, Hašek – Procházka, Halgaš, Pavlík, Rejka – Vyskočil, Kaiser
Střídání: 20´ Pavlík – Simandl, 65´ Barták – Řepa, 75´ Kaiser – K. Andrle

A byl tady zápas podzimu. Vítězství by oba týmy pasovalo do role možného krále podzimu. K utkání jsme nastupovali v plné sestavě, pouze Tonda Simandl byl trochu bezzubý a to doslovně, nicméně připraven v průběhu utkání naskočit do zápasu. Od prvních minut bylo zřejmé, že se střetla dvě mužstva z čela tabulky a po seznamovací desetiminutovce se začaly rodit první šance. Ve 13´ přišel ostrý centr hostí z pravé strany, který naštěstí proletěl bez všimnutí naším malým vápnem až do zámezí. V 16´ soupeř vyslal štiplavou ránu z velkého vápna, ale Honza Vinš bez problémů kryl. Ve 20´ došlo ke zranění Tomáše Pavlíka, kterého ve středu zálohy nahradil Tonda Simandl. Za dvě minuty se Honza Vyskočil řítil sám na gólmana hostí, ale střela šajtlí skončila těsně vedle. Následovala akce Michala Rejky po pravé straně, následný centr vypálil Honza Vyskočil vysoko nad. 30´ a skvělé uvolnění útočníka hostí ve velkém vápně zakončené střelou do připraveného brankáře domácích. Z protiútoku jsme si vypracovali další šanci, ale střela Michala Rejky měla opačnou faleš a pravou tyč minula o půl metru. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou. Ve 32´ mi zatrnulo, střela soupeře ze 2m opravdu volala po gólu, ale tygří skok Honzy Vinše nedovolil posunutí skóre. Posledních 5´ prvního poločasu se dohrávalo v naší režii, z čehož vyplynula ve 40´ největší šance, kdy Aleš Kaiser střelou prověřil pozornost gólmana a z následného rohu vznikl závar, který ukončil rozhodčí odpískáním nedovoleného zákroku na hostujícího brankáře. Poločas byl ukončen za nerozhodného výsledku 0:0. I druhý poločas měl slušné tempo a šance. Zejména šance hostí ze 70´ volala po gólu. Nás může mrzet zastavení akce praporek pomezního v 80´ kdy ofsajd viděl asi jen on. Bezbrankový výsledek byl asi spravedlivým vyjádřením sil na hřišti a byla to asi jediná vada na kráse celého utkání. Kdyby utkání skončilo 2:2 přišel by si na své i divák. Nás může potěšit udržení domácí neporanitelnosti, na druhou stranu se nás stále drží střelecká impotence a proměňování šancí z naší strany je celkem sterilní. Ale nic to nemění na tom, že utkání mělo vysokou kvalitu. Ztrátu bodů musíme dohnat v následujícím utkání v Louňovicích.