Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Mnichovice „A“ – Struhařov 6:1 (2:1)
Branky domácích: Zelinka, Barták, Halgaš, Čížek, Rejka 2
Sestava: Vinš – Hlaváč – Řepa, Zídka, Hašek – Čížek, Halgaš, Barták, Rejka – Zelinka, Kaiser
Střídání: 70´ Kaiser – K. Andrle, 75´ Hašek – Miklánek alias Jožin :o)

Tomuto domácímu utkání předcházelo několik omluvenek. Leoš Procházku zase odletěl pracovně do teplých krajin, Luboše Zámečníka schvátila rýmička a Honza Vyskočil si chytře v neděli za „béčko“ natrhl sval. Alespoň že naši funkcionáři nespí a na poslední chvíli vyřídili hostování Karla Zelinky. Tím se na mnichovické scéně objevil třetí velmi kvalitní útočník a hned v prvním utkání ukázal, že dokáže zraněného Honzu Vyskočila zastoupit. Počátek utkání byl z naší strany ospalý. Soupeř nabuzen ihned začal zatápět naší obraně. V 18´ jsme s velkým štěstím odkopli balon z brankové čáry. A tlak hostí narůstal. Jak blesk z čistého nebe přišla kolmá přihrávka na Karla Zelinku, který sólo na gólmana zakončil jak se patří na hráče jeho kvalit. Vedeme 1:0. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, náš gólman neodhadl odskok míče a jen tak tak ho dokázal vyrazit nad břevno. Bylo zjevné, že hosté mají daleko větší kvalitu než na podzim. V 25´ jsme si situaci s Karlem Zelinkou zopakovali, nicméně nyní v zakončení zklamal. O dalších 5´později soupeř dokonce nastřelil tyč. Ve vzduchu se vznášelo vyrovnání. Ke konečnému výprasku zavelel jako správný kapitán Tomáš Barták. Ve 33´ se prosadil hlavou po TK na 2:0. Situace byla opravdu na hranici ofsajdu, nicméně pomezní hostí celou situaci pustil. V 35´se soupeř svou nedisciplinovaností sám oslabil, když rozhodčí nepřešel sprosté urážky hostujícího hráče na adresu jednoho z našich obránců. Bohužel nám hra proti 10 ti nevím proč nevyhovuje. Projevilo se to hned ve 43´, kdy po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště dokázal soupeř projít až na hranici velkého vápna a slabou střelou snížit na 2:1. Před poločasem jsme se zmohli ještě na poslední akci, kdy míč putoval po trase Zelinka, Čížek a Rejka, který minul v jasné šanci bránu. Asi jen on sám věděl, že jeho představení ještě přijde. Kupodivu po zahájení druhého poločasu jsme nepolevili na aktivitě, ba právě naopak. Již v 55´ po centru Michala Rejky a střele Tomáše Čížka dorážel Martin Halgaš na 3:1. To nás uklidnilo a soupeře poslalo do kolen. Začal se hrát fotbal na jednu bránu. V 63´ Michal Rejka prostřelil gólmana hostí záhadnou střelou z brankové čáry a zvýšil naše vedení na 4:1. V 78´ ideálně vysunul Karel Zelinka Tomáše Čížka, který své sólo bezpečně zakončil, 5:1. A na závěrečných 6:1 upravil Michal Rejka „vršovickým dloubákem“ po skvělé přihrávce od Karla Zelinky. Těsně před koncem utkání se objevil ve velké šanci Josef Miklánek, ale z velkého vápna přestřelil. Musíme si přiznat, že soupeř si takový výprask předvedenou hrou nezasloužil, ale jak říkal Tomáš Pospíchal „fotbal nemá logiku“. O tom jsme se sami přesvědčili před týdnem v Hrusicích.
Příští sobotu zajíždíme na nepříjemnou půdu do Radošovic, snad se nám do té doby podaří vyprázdnit marodku.