Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Mnichovice „A“ – SK Zápy „B“ 4:1 (3:0)

Sestava: Vinš – Hašek, Zuzák, T. Barták st. – Rejka, Hucek, T. Barták ml., Svoboda – Vyskočil – Šmejkal, Zelinka

Střídání: 14´ T. Barták ml. – Čížek, 39´ Zelinka – J. Barták, 83´ Rejka – M. Zídka

Branky domácích: 19´Vyskočil, 22´ Čížek, 24´ Zelinka, 67´ J. Barták

V prvním jarním utkání jsme doma přivítali béčko Záp, kde jsme na podzim utržili debakl 8:2. Hrací plocha byla kvalitně připravena a hřiště bylo řádně nalajnováno. Absence na naší straně skoro žádné a všichni byli plni očekávání, s jakou formou do jarní sezóny vstoupíme. Utkání jsme nezačali špatně, již v 6´se řítil sám na gólmana hostí Šmejkal, ale jeho kličku gólman vystihl. Ve 12´ se situace opakovala, ale Zelinka si počínal o poznání lépe, než Šmejkal a po faulu v pokutovém území jsme měli výhodu pokutového kopu. Zahrání trenér svěřil Huckovi, který během zimní přípravy bezpečně proměnil snad 4 penalty po sobě, nicméně jeho střelu k pravé tyči gólman vystihl. Ve 14´došlo ke zranění T. Bartáka ml., kterého vystřídal Čížek. V 19´ přišel náš čas. Rychlý protiútok na pravé straně hřiště založil Svoboda, narazil si s Rejkou a centr do malého vápna usměrnil Vyskočil do sítě 1:0. Ve 22´ bylo ještě veseleji, tečovanou střelu brankář hostí pouze vyrazil před sebe a Tomáš Čížek nabídnutou šancí nepohrdl 2:0. Naše aktivní 5 minutovka byla zakončena 24´ a gólem Karla Zelinky po centru Svobody. I hosté pohrozili, ve 27´ se z rychlého protiútoku dostali až k hlavičce z malého vápna, která se naštěstí mezi tyče nevešla. O 2´později fauloval před pokutovým územím Hucek , za což obdržel ŽK a střela hostí z TK těsně minula levou tyč naší brány. Vstup do II. poločasu měli lepší hosté. V 50´ zahrával TK Veselý a jeho střelu vyhlavičkoval z prázdné brány Vyskočil. V 53´ dostal za zbytečné řeči ŽK Šmejkal. Druhou výstrahu od hostí jsme obdrželi v 56´ hlavičku z malého vápna Honza Vinš kryl. Napotřetí už hosté skórovali. V 58´ jsme nepokryli hlavičkáře hostí, který se na úrovni malého vápna nemýlil. Naše hra v druhém poločase nestála za moc. Za zmínku stojí akce z 66´ kdy křižnou přihrávku Šmejkala přes vápno napálil Vyskočil těsně mimo. Nakonec přišel uklidňující gól. Tomáš Šmejkal vymotal ve velkém vápně 3 hráče hostí a předložil tutovku Honzovi Bartákovi, který prokázal své zkušenosti a zvýšil na 4:1. Touto brankou se naše hra zvedla. V 75´ jsme rozehráli TK, Hucek našel Šmejkala, který střelou orazítkoval břevno. V 80´ se vyznamenal Honza Vinš, který chytil střelu z velkého vápna. V 83´ se dostal do šance Čížek, ale jeho obstřel na zadní tyč vytáhl gólman hostí na roh. Rohový kop Rejka posadil na hlavu Hucka, která šla těsně nad. Domácí neporazitelnost držíme dál a výkon týmu zejména v I. poločase je příslibem do dalších kol.