Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Nehvizdy „A“ – Mnichovice „A“ 2:4 (1:1)

Sestava: Vinš – Hašek, Zuzák, Zámečník, T. Barták st. – Rejka, Hucek, Čížek – Vyskočil – Hancko, Zelinka

Střídání: 79´ Čížek – T. Barták ml.

Branky: 9´ Vyskočil, 52´ Hancko, 58´ Zelinka, 88´ Vyskočil

Návštěvu Nehvizd jsme měli zpříjemněnou diváckou účastí Ály Kaisera, jehož góly a „chodecká rychlost“ nám v uplynulé sezóně pomohly k postupu do Okresního přeboru a zranění kolene koncem sezóny zapříčinilo ukončení naší spolupráce. První poločas jsme zahájili tlakem, ze kterého pramenila první šance v podobě rohu a hlavičky Hucka nad. Co nepřišlo ze vzduchu muselo přijít po zemi. V 9´ se po autovém vhazování dostal k balonu Honza Vyskočil, Honza si navedl balon na střed a střelou na přední tyč nedal gólmanovi domácích sebemenší šanci 0:1. První branka jakoby uspala oba týmy a hra se odehrávala ve středu hřiště. Opětovně jsme zahrozili ve 20´ Zelinka zatáhl míč po pravé straně, jeho centr našel Tomáše Čížka, jehož střelu brankář domácích pouze zbrzdil, ale dorážejícímu Martinu Hanckovi byl odmáván ofsajd. Tato šance nás opět nabudila. Za další minutu dostal Zelinka balon do běhu, tak jak to potřebuje, a jeho únik zastavil obránce domácích až v pokutovém území faulem. Odpískaný pokutový kop si připravil sám faulovaný hráč, ale jeho chabou střelu k levé tyči gólman domácích chytil. Aby toho nebylo málo, ve 26´ domácí rozehrávali TK z dobrých 25m, přímou střelu na bránu ještě Honza Vinš vyrazil, ale nedůrazný odkop skončil na hlavě jednoho z domácích hráčů a tato nechtěná hlavička zapadla k zadní tyči naší brány 1:1. Místo dvougólového vedení jsme začínali opět od začátku. Poslední šance prvního poločasu přišla ve 36´ kdy rychlonohý Zelinka utekl po pravé straně, dostal se až ke střele, ale tou pouze vyprášil rukavice domácího gólmana. 1:1, to byl výsledek prvního poločasu. Vstup do druhého poločasu nemohli mít domácí lepší. Ve 49´ rozehrávali TK a exekutor ho nemohl trefit na vzdálenější tyč lépe 2:1. Domácí toho do této doby směrem dopředu moc nepředvedli a přesto vedli, celkem tristní situace. Naštěstí jsme v sobě našli sílu na rychlou odpověď. V 52´ prodloužil odkop od naší brány Honza Vyskočil na Tomáše Čížka, který našel v plném běhu Martina Hancka a ten se těžko chytá 2:2. Vyrovnávací gól vnesl na naše kopačky přeci jenom více klidu. A čekání na další šanci nemělo dlouhého trvání. V 58´ rozehrál rychle na naší polovině TK Radek Zuzák na Honzu Vyskočila, který kolmicí na polovině hřiště vyzval k reparátu Karla Zelinku a ten sólo únikem reparát splnil 2:3. Také se žlutilo, v 63´ inkasoval ŽK za faul Michal Rejka a v 85´ za obdobný zákrok Karel Zelinka. Pojistku nakonec přinesl střídající Tomáš Barták ml. Převzal si ve středu hřiště balón, obešel dva hráče domácích, přihrál Zelinkovi, kterému střela tak úplně nesedla, ale odražený míč uklidil do sítě dobíhající Honza Vyskočil 2:4. První naše vítězství venku v tomto ročníku Okresního přeboru bylo na světě. Netvrdím, že bychom měli více ze hry, ale naše rychlé protiútoky zastavovali domácí buď faulem, nebo je zachytávala branková síť. V dalším utkání přivítáme doma Mukařov, tým z lepší poloviny tabulky.