Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

Ve druhém domácím zápase jsme vyhráli 5:0 nad Hrusicemi.
Sestava: Vinš – Čižek, Zuzák,J. Barták, Hašek – Vyskočil, Svoboda, Gruber, Rejka – Zelinka, Šmejkal
Góly: Rejka, Vyskočil, Čížek, Šmejkal, vlastní
Střídání: 74´ Hašek – M. Zídka, 80´ Vyskočil – Pazák
V sobotu 14. 9. 2013 nás doma čekalo první místní derby proti Hrusicím a po dlouhé době, pokud vůbec ve II. třídě – okresním přeboru. Tyto utkání byla vždy vyhrocená a dnešek nebyl výjimkou. Vstup do utkání byl nevýrazný z obou stran a první dvacetiminutovka nenabídla nic zajímavého. První šance domácích ale přinesla hned změnu stavu. Po faulu na našeho útočníka jsme kopali ve 24´ trestný kop z 20m, k jeho provedení se postavil Rejka a je střela zapadla k levé tyči hostující branky 1:0. Ve 26´ ocenil rozhodčí faul Grubera žlutou kartou. Jakou sílu máme v rychlých protiútocích do soupeřovi otevřené obrany jsme ukázali ve 30´. Zelinka si zpracoval obranou vykopnutý balón, posunul doprava na nabíhajícího Vyskočila a jeho křížná střela potěšila všechny domácí fanoušky, 2:0. Jak lacině lze vstřelit gól, jsme předvedli ve 33´. Zahrávali jsme rohový kop, odražený míč přistál na kopačce Čížka, jehož nákop z dobrých 30 metrů skončil k překvapení všech u levé tyče branky hostí, 3:0. Dostatečné vedení se projevilo na předváděné hře ve zbytku prvního poločasu, domácí nikam nespěchali a útoky hostí nebezpečné rozhodně nebyly. Poločasový výsledek 3:0 byl odpovídající obrazu hry, který jsme v 1. poločase mohli sledovat. Vstup do druhého poločasu byl lepší ze strany hostí. V 50´ se prezentoval nebezpečnou střelou z vápna hostující útočník, která orazítkovala břevno domácí svatyně. 53´ přinesla první červenou kartu. Rozhodčí ocenil faul hostujícího obránce druhou žlutou kartou a hosté byli posláni do deseti. Kupodivu si hosté i v tomto počtu hráčů vypracovali svou největší šanci v utkání. V 54´ se šikovně mezi našimi obránci protáhl útočník hostí, ale při jeho střele se Vinš v brance domácích vyznamenal. O deset minut později bylo mezi domácími ještě veseleji, Šmejkal si udělal z bránců hostí stojící patníky, ukázal jim svá záda a pohodlně překonal gólmana hostí, 4:0. Hosté se zmohli pouze na střely z dálky, ale ta z 66´ měla skoro gólové parametry. Beznaděj hostí se projevila v 70´, Šmejkal ukázal svou rychlost na levé straně a jeho střílený centr si srazil obránce hostí do vlastní sítě, 5:0. Hostující útočník si po této brance neodpustil komentář směrem k rozhodčímu a po druhé žluté kartě byl vyloučen. V devíti už z hostí strach nešel. V 72´ dostal ŽK Svoboda. Smutná byla 86´, zbytečný faul Svobody na polovině hostí ocenil hlavní arbitr druhou ŽK a byl vyloučen. Po ztrátě Hucka z minulého utkání je to další citelné oslabení. Jenom přeci při vedení 5:0 bychom mohli dohrávat v klidu a v plném počtu hráčů. Pozitivem dnešního utkání byla skutečnost, že absencí Hucka kvalita naší hry neutrpěla a možná si ostatní hráči uvědomí, že nikdo z nich nemá místo v sestavě jisté. A zároveň vzkaz pro trenéra domácích, kdy chceš dát šanci ostatním hráčům z lavičky, když doma vedeme 4:0 a soupeř hraje v deseti ??? Příští týden jedeme do Radonic, utkání začíná v 16:30.