Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

1. - 3. (16 | 27%)
4. - 8. (12 | 20%)
9. - 12. (2 | 3%)
13. - 14. (30 | 50%)
Sobota 22.10.2011

Mnichovice „A“ – Sluštice 3:1 (2:0)
Branky domácích: Vyskočil 2, Hlaváč (pen.)
Sestava: Vinš – Hlaváč – Barták, Zámečník, Hašek – Řepa, Halgaš, Simandl, Rejka – Vyskočil, Kaiser
Střídání: 50´ Kaiser – Klusák, 60´ Řepa – Procházka, 62´ Rejka – Pavlík

Pln očekávání jsem vyrážel na toto sobotní utkání. Pro jistotu jsem měl zajištěného i Guliho, kdyby náhodou účast hráčů byla tak mizerná jako minulý týden v Kamenici. Je vidět, že žolík Guli je Vaším velkým strašákem, protože účast 15 ti hráčů je v tomto sychravém období nevídaná. Postavení obou týmů v tabulce bylo, je a doufám, že i bude naprosto rozdílné. Jenže výkon Sluštic tomu postavení moc neodpovídal. Velmi mne překvapilo ofenzivní pojetí soupeře, který mohl sice obdržet klidně 10 branek, ale výpady do naší obrany prováděl skoro vždy min. v 5 ti lidech. Nicméně vrátíme se k začátku utkání. Soupeř nenastoupil jako nějaký obětní beránek, který čeká na ránu z milosti, ale hned od prvního hvizdu rozhodčího nám ukázal, že by mohl pěkně kousat. Naši pánové předvedli jako již poněkolikáté pěkně vlažný start a je na místě poděkovat soupeři, že nám dal čas a prostor dostat se do tempa a vyrovnat hru. Útočné výpady se přelévaly z jedné strany na druhou, ale ty naše začaly být čím dál více nebezpečné. To se potvrdilo ve 22´, kdy Honza Vyskočil vstřelil náš první gól. Naše hra dostávala lepší řád o který se staral velmi dobře hrající Tonda Simandl. Naše útočné manévry vyvrcholily druhým gólem ve 26´, jehož autorem byl opět Honza Vyskočil. Vypadalo to, že obul střelecké kopačky, ale s ohledem na druhý poločas mu musím poradit, ať je raději spálí a koupí nové. Do kabin jsme odcházeli s dvoubrankovým vedením. Situace v kabině byla klidná, důraz se kladl zejména na 100% bránění a případné vylepšení výsledku. Vstup do druhého poločasu byl v naší režii. Šance střídala šanci, bohužel s nulovým efektem, je až zarážející z jakých vyložených pozic lze překopnout branku, či jí minout. Kdyby byl přítomen kameraman, mohl mít dostatek materiálu pro jmenovanou TV nejen na smolaře týdne, ale i měsíce a roku. A jak to tak bývá, soupeř z protiútoku v 60´ vykřesal jiskru naděje snížením na 2:1. Nemohu říci, že by na náš tým padla nějaká deka nervozity, nicméně bylo znát, že stačí pouze jedna chyba, aby soupeř naše vedení vymazal. Snad i proto končily naše další šance jako ty předešlé, na druhé straně umělky, v potoce, na terase u kantýny, prostě jenom v té soupeřově brance nic … Klid na naše kopačky přinesla až 75 minuta, kdy rozhodčí po jasném faulu odpískal v náš prospěch pokutový kop, kterého se David Hlaváč zhostil s naprostou jistotou a zvýšil naše vedení na 3:1. Ve zbývajících 20´ jsme si vytvořili šance snad na další dva zápasy, ale žádná z nich neměla gólové parametry a utkání skončilo výsledkem 3:1.
Co říci na závěr, měli bychom se vrátit ke kolektivnímu pojetí hry a přihrávky by měly nacházet zejména lépe postavené hráče, než větší kamarády, zúčastnění vědí, komu tato informace patří. A ta produktivita, nebudu vyjmenovávat jednotlivé spalovače šancí, každý si to určitě ještě vybaví, nicméně zejména ofenzivní hráči by měli popřemýšlet, jak proměnit i ty nejvyloženější šance, protože příště nám jich soupeř tolik nabídnout nemusí.
Příštím utkáním zajíždíme na horkou půdu do Svojetic, které se dle postavení v tabulce nacházejí v určitém útlumu, ale body se z jejich hřiště nikdy nevozily lehce. A jaké je mé přání do příštího zápasu ??? Pojďte si zahrát pro radost svou a zábavu přihlížejících tak, aby každý z Vás, kdo bude na hřišti, měl pocit vydařeného odpoledne a hezké hry.
Sluší se zároveň pozvat všechny přátele, hráče a bývalé hráče mnichovické kopané na pátek 28.10.2011 od 11 hod. na oslavu 90. let založení oddílu kopané v Mnichovicích. Na programu bude zejména turnaj starých gard.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one