Na jakém místě v tabulce skončí v okresním přeboru sezóny 13/14 Mnichovice "A"?

1. - 3. (16 | 27%)
4. - 8. (12 | 20%)
9. - 12. (2 | 3%)
13. - 14. (30 | 50%)
Sobota 29.10.2011

Svojetice – Mnichovice „A“ 2:4 (0:3)
Branky hostí: Vyskočil 2, Rejka, Hlaváč (pen.)
Sestava: Vinš – Hlaváč – Simandl, Zámečník, Hašek – Procházka, Halgaš, Pavlík, Rejka – Vyskočil, Kaiser
Střídání: 55´ Simandl – Řepa, 61´ Procházka - Barták

Čekal nás soupeř ze suterénu tabulky. Potěšujícím zjištěním byla absence Pepy Kalaše v dresu hostí, ale i přesto jsem neočekával nějaké jednoznačné utkání. S ohledem na páteční start některých hráčů na turnaji starých gard jako oslavě 70 let založení oddílu kopané v Mnichovicích došlo k určitým změnám v sestavě. Z těchto důvodů se na střídačce objevili jména Barták a Řepa. Vstup do utkání patřil z naší strany k těm vydařenějším a již ve 13´ Honza Vyskočil vypracoval gólovou přihrávku pro Michala Rejku, který jí kupodivu nepohrdnul, čímž jsme se dostali do vedení 1:0. Soupeř rozhodně nepůsobil odevzdaným dojmem. K náznakům šancí před naší brankou docházelo v důsledku volného bránění krajních obránců. Je třeba si uvědomit, že rychlostí zrovna neoplýváme a proto je třeba k útočníkům přistupovat co nejblíže a nebránit pozičně na 4 metry. Ve 29´ po krásném vysunutí Honzy Vyskočila a následném faulu zezadu v pokutovém území, byl odpískán pokutový kop a kupodivu zákrok oceněn pouze žlutou kartou. Když to člověk porovná se zákroky ve vyšších soutěžích, např. Plzeň vs. Barcelona a vyloučení hráče Čišovského, tak má chvílemi pocit, že fotbal má několik pravidel, protože zde šlo opravdu o zdraví hráče. Naštěstí je Honza silný kluk a po obstřiku se vrátil do hry. Penaltu s trochu štěstí proměnil David Hlaváč a my zvýšili náskok na hřišti soupeře již na 2:0. Zápas pokračoval za mírné převahy našeho týmu, kde jsme vycházeli zejména ze zajištěné obrany a nepouštěli soupeře do gólových šancí, za což jsme byli odměněni ve 38´, kdy Honza Vyskočil vystihl rozehrávku domácích a tváří v tvář nedal domácímu brankáři šanci, 0:3. Zbytek prvního poločasu se dohrával v poklidu, my spokojeni s tříbrankovým vedením a soupeř nejspíš deprimován tímto stavem nebyl schopen prověřit naší obranu. Jaksi uspokojeni vedením jsme do druhého poločasu vstoupili velmi vlažně a soupeř pro změnu s chutí stav upravit, což přineslo v 55´ snížení stavu na 1:3 a zároveň k vystřídání Tondy Simandla. Příchod Máry Řepy ihned oživil naši aktivitu, která vyústila v 57´ v nejhezčí akci utkání, kdy po ose Marek Řepa – Aleš Kaiser – Honza Vyskočil a jeho skvělému zakončení jsme šli do vedení 1:4. V 61´ došlo k druhému střídání kdy odstoupil Leoš Procházka, který obdržel ukázkového koňara a do hry nastoupil Tomáš Barták. S pocitem, že soupeř je zlomen, se najednou z našeho týmu vytratila chuť a snaha o zodpovědný výkon, která vyústila v 73´ po hrubé chybě Davida Hlaváče ve snížení na 2:4. Naštěstí to byl ten pravý budíček pro zlepšení našeho výkonu a v posledních deseti minutách jsme zatlačili domácí na jejich polovinu. Bohužel se ukázala opět naše největší podzimní slabost, kterou je proměňování šancí. Zmíním asi největší šanci hned v 80´, kdy Luboš Zámečník po přihrávce Aleše Kaisera, nebyl schopen dopravit balón z 1 metru do zcela odkryté brány. Na jeho omluvu je třeba uvést, že měl z pátku v nohách 3 utkání staré gardy a jenom přeci regenerace sil v jeho letech už není o hodinách, ale spíše dnech, proto tento neúspěch přičítám spíše únavě. Vítězství je dalším povzbuzením do závěrečných 3 podzimních kol. O skutečném týmovém duchu a síle týmu se přesvědčíme zejména v příštím kole, kdy přivítáme na domácím hřišti tým Březí, jednoho z aspirantů na postup do vyšší soutěže v tomto ročníku. Pozitivní je, že kvalita naší hry v podzimní části stoupá a při poctivém výkonu a maximálním nasazení se můžeme měřit i s takovýmito týmy. Tímto zároveň zvu všechny fanoušky a přátele fotbalu na sobotní utkání Mnichovice „A“ – Březí, které začíná od 14:00 hod.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one